1.Warunki sprzedaży

Wszystkie ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT. Aby dokonać zakupu konieczne jest zarejestrowanie się w systemie. Istnieje też możliwość zamówienia towaru telefonicznie lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (mail powinien zawierać dane i adres zamawiającego oraz nazwę i ilość zamawianego produktu).


2.Realizacja zlecenia

Paczki wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej. Termin dostarczenia paczki to zwykle 2-5 dni roboczych od momentu złożenia i potwierdzenia zamówienia lub zaksięgowania płatności. W przypadku braku danego towaru w magazynie termin ten może się wydłużyć. Klient zostanie poinformowany o stanie zamówienia i będzie mógł podjąć decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, oczekiwanie na kompletne zamówienie, anulowanie całości zamówienia). W sytuacji braku towaru za zamówienie przyjęte do realizacji uważa się zamówienie potwierdzone przez obsługę sklepu eflor.pl.

3.Formy płatności

Za zakupiony towar można zapłacić przelewem online poprzez serwis PLATNOSCI.PL - PAYU, obsługujący transakcje z większością banków i płatności kartami kredytowymi

payu

lub w formie przedpłaty na konto  bankowe.
Wpłaty prosimy kierować na konto

ING Bank Śląski
Numer konta : 10105015201000002300451289

EKOR SP.J.
Skórzewo, ul. Krótka 15,
60-185 Poznań

4.Wysyłka

- do 500 zł towar wysyłamy pocztą, priorytetem poleconym na koszt klienta według aktualnych stawek Poczty Polskiej.

- powyżej 1000 zł dostawa firmą kurierską jest bezpłatna.


Możliwy jest odbiór osobisty zamówionego towaru, fakt ten należy każdorazowo ustalić z obsługą sklepu telefonicznie lub mailowo.

Dostawca: Poczta Polska
priorytet
0 - 1 kg 13.00 zł
1,01 - 2 kg 16.00 zł
2,01 - 5 kg 18.00 zł
5,01 - 10 kg 24,00 zł
10,01 - 20 kg 30,00 zł
15,01 - 20 kg 36,00 zł
wartość powyżej 1000 zł 0 zł
Czas dostawy 1-5 dni

Wszystkie towary pakowane są starannie w opakowania zabezpieczające przed uszkodzeniem w czasie transportu.

5.Gwarancja

Wszystkie produkty objęte są rękojmią, która zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczy wad fizycznych i prawnych. Podstawą rękojmi jest dowód zakupu.

Wykrycie wady uprawnia do:

  • złożenia oświadczenia o żądaniu obniżenia ceny;
  • złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna;
  • żądania wymiany rzeczy na wolną od wad;
  • żądania usunięcia wady.

W przypadku reklamacji prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów. Można też skorzystać z formularza oświadczenia o skorzystaniu z rękojmi, który można pobrać TUTAJ.

Reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne lub wynikłe z niewłaściwego użytkowania produktu.
Klient zostanie poinformowany o sposobie rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez nas towaru. Reklamacje dostarczane są na koszt sklepu eflor.pl. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy taśmy firmowe są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie (gwarancje produktów nie obejmują uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz).


6.Zwrot/Wymiana - Prawo odstąpienia od umowy

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, Klient będący Konsumentem, może odstąpić na piśmie od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Konsument powinien złożyć jednoznacznie oświadczenie o odstąpieniu od umowy wysyłając w/w wypełnione oświadczenie na adres:

EKOR SP.J.

Skórzewo, ul. Krótka 15,

60-185 Poznań

oraz dokonać zwrotu towaru do Sklepu. Można też skorzystać z formularza odstąpienia od umowy - do pobrania TUTAJ.

Sklep eflor.pl wyłącza możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy w innej niż pisemna formie.

Sklep eflor.pl niezwłocznie potwierdzi Konsumentowi otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy wysyłając wiadomość na adres e-mail, podany przy zawieraniu umowy i inny jeżeli został podany w złożonym oświadczeniu.

Zwracane towary muszą być kompletne. Towary powinny być zwrócone w stanie niezmienionym chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu, tj. Konsument powinien postępować z towarem mając na uwadze, konieczność jego ewentualnego, późniejszego zwrotu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwrot pieniędzy obejmuje wszystkie płatności konsumenta na rzecz sklepu eflor.pl wyszczególnione na paragonie w tym  koszt dostawy. Zwrotu pieniędzy dokonujemy przelewem bankowym na konto wskazane przez kupującego. nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Zwracane towary powinny zostać odesłane lub przekazane nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy zakupu.

Korzystając z prawa odstąpienia od umowy ponoszą Państwo bezpośrednie koszty zwrotu towarów.

Nie przyjmujemy paczek za pobraniem.

 

7.Dane osobowe

1. Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia oraz na otrzymywanie informacji  na temat oferty handlowej sklepu eflor.pl drogą mailową. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.

2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu eflor.pl są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).

Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

Nawozy i nawożenie - porady

nawozyRośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują podstawowych składników pokarmowych, makro- i mikroelementów.

Niedobór składników pokarmowych wpływa na gorszą kondycję, wygląd i plonowanie roślin. Zbyt intensywne nawożenie powoduje zaburzenia funkcji roślin, jak również zanieczyszczenie gleb i wód zbędnymi składnikami.

WIĘCEJ

Trawnik nawożenie

trawniki nawozy
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o estetycznym i praktycznym znaczeniu trawnika. nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że posiada on olbrzymie  znaczenie biologiczne.

Wskutek intensywnego parowania dużej powierzchni darni wzrasta wilgotność powietrza, obniża się temp. o 5 -70 C w szczególnie upalne dni, a 5m2; trawnika dostarcza tyle tlenu ile wynosi dzienne zapotrzebowanie człowieka. Dodatkowo zwarta darń zapobiega burzom pyłowym i zmniejsza się ilość zanieczyszczonego powietrza, a bogaty system korzeniowy zatrzymuje różne toksyczne związki.

WIĘCEJ

Iglaki - porady

iglaki nawozyDrzewa i krzewy iglaste są roślinami zimozielonymi (wyjątkiem jest modrzew, miłorząb, metasekwoja, cypryśnik błotny), niektóre z nich zmieniają zimą barwę na szaroburą, pomarańczową lub brunatnowiśniową, inne pozostają zielone; te które przebarwiają się intensywniej są zwykle bardziej mrozoodporne niż te, które pozostają zielone.

Różnorodność form (od płożących się, rozłożystych, wypiętrzających się, poprzez stożkowe do kulistych) i różna wielkość i siła wzrostu poszczególnych gatunków pozwala zastosować je jako rośliny żywopłotowe, lub wykorzystać w zminiaturyzowanych kompozycjach ogrodowych, na tarasach i balkonach.

 

WIĘCEJ

EKOR SP.J., Skórzewo, ul. Krótka 15, 60-185 Poznań www.eflor.pl, e-mail: sklep@eflor.pl, tel. +48 (061) 814 36 27

design: www.albeo.eu