nawozySklep internetowy Eflor.pl oferuje unikalne nawozy firmy EKOR z naturalnym składnikiem organicznym.
Znakomite walory nawozów Ekor zostały docenione przez ekspertów i konsumentów przyznaniem firmie EKOR statuetki "Złoty Hipolit" i certyfikatu "NAJLEPSZE W POLSCE".

 

Nawozy firmy EKOR są:
- maksymalnie skoncentrowane i bardzo wydajne, np.: z 1 litra Bioekoru uniwersalnego uzyskuje się 200 litrów roztworu do nawożenia roślin, dzięki temu są one w stosowaniu jednymi z najtańszych na polskim rynku;
- ekologiczne - spełniają normy europejskie w zakresie ochrony środowiska;
- skład chemiczny poszczególnych nawozów jest idealnie dostosowany do potrzeb różnych gatunków roślin;

Dlaczego nawozy EKOR są wyjątkowe?nawozy


Nawozy organiczno-mineralne zawierają oprócz niezbędnych dla roślin makro- i mikroelementów, także biologicznie aktywne naturalne substancje wzrostowe pochodzenia roślinnego, zawarte w nawozach mikroelementy są schelatowane naturalnymi aminokwasami, co czyni je łatwo przyswajalnymi przez rośliny.

Unikalny składnik organiczny przedłuża działanie nawozu, zwiększa zawartość próchnicy, powoduje lepsze zaopatrzenie roślin w wodę i składniki pokarmowe sprzyja lepszemu rozwojowi całego systemu korzennegonawozy

Efekty nawożenia kapusty nawozem Bioekor  uniwersalny sypki,
zawierającym naturalne składniki organiczne.
Badanie przeprowadzono w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach.

nawozy

Efekty nawożenia selera nawozem Bioekor  uniwersalny sypki,
zawierającym naturalne składniki organiczne pochodzenia roślinnego.
Badanie przeprowadzono w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach.nawozy

Wpływ nawożenia dolistnego nawozem Ekor uniwersalny płynny
na ukorzenienie ogórka. Badanie przeprowadzono w Instytucie
Warzywnictwa w Skierniewicach.


nawozy

Ukorzenienie rozsady kontrolnej ogórka podlewanej wodą.

Nawozy i nawożenie - porady

nawozyRośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują podstawowych składników pokarmowych, makro- i mikroelementów.

Niedobór składników pokarmowych wpływa na gorszą kondycję, wygląd i plonowanie roślin. Zbyt intensywne nawożenie powoduje zaburzenia funkcji roślin, jak również zanieczyszczenie gleb i wód zbędnymi składnikami.

WIĘCEJ

Trawnik nawożenie

trawniki nawozy
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o estetycznym i praktycznym znaczeniu trawnika. nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że posiada on olbrzymie  znaczenie biologiczne.

Wskutek intensywnego parowania dużej powierzchni darni wzrasta wilgotność powietrza, obniża się temp. o 5 -70 C w szczególnie upalne dni, a 5m2; trawnika dostarcza tyle tlenu ile wynosi dzienne zapotrzebowanie człowieka. Dodatkowo zwarta darń zapobiega burzom pyłowym i zmniejsza się ilość zanieczyszczonego powietrza, a bogaty system korzeniowy zatrzymuje różne toksyczne związki.

WIĘCEJ

Iglaki - porady

iglaki nawozyDrzewa i krzewy iglaste są roślinami zimozielonymi (wyjątkiem jest modrzew, miłorząb, metasekwoja, cypryśnik błotny), niektóre z nich zmieniają zimą barwę na szaroburą, pomarańczową lub brunatnowiśniową, inne pozostają zielone; te które przebarwiają się intensywniej są zwykle bardziej mrozoodporne niż te, które pozostają zielone.

Różnorodność form (od płożących się, rozłożystych, wypiętrzających się, poprzez stożkowe do kulistych) i różna wielkość i siła wzrostu poszczególnych gatunków pozwala zastosować je jako rośliny żywopłotowe, lub wykorzystać w zminiaturyzowanych kompozycjach ogrodowych, na tarasach i balkonach.

 

WIĘCEJ

EKOR SP.J., Skórzewo, ul. Krótka 15, 60-185 Poznań www.eflor.pl, e-mail: sklep@eflor.pl, tel. +48 (061) 814 36 27

design: www.albeo.eu